Valsedlar beslutade på nomineringsstämmor

Valsedlar för riksdagen ser du nedan, för region klicka på länken under

 

REGIONVALSEDLAR

 

RIKSDAGSVALSEDLAR nedan

 

Malmö

  1. Tobias Billström
  2. Noria Manouchi
  3. Olof Lavesson
  4. Tony Rahm
  5. Anja Sonesson
  6. Helena Grahn
  7. John Roslund
  8. Mats Matsson
  9. Nicola Rabi
  10. Lilian Gerleman
  11. Joumana Al-Rifai
  12. Mohammad Mohammad
  13. Kerstin Svenonius
  14. Peter J Olsson
  15. Katarina Johansson
  16. Danica Srnic
  17. Petter Naef
  18. Gabriella Herendic
  19. Richard Nicander
  20. Zeina Finjan
  21. Bertil Lindberg
  22. Anders Lejon
  23. Cia Barwén
  24. Anders Hedman

 

Norra och Östra

  1. Hans Wallmark
  2. Maria Malmer Stenergard
  3. Daniel Jönsson
  4. Anette Åkesson
  5. Christer Akej
  6. Maria Cronkvist
  7. Ludvig Ceimertz
  8. Helena Dådring
  9. Kenny Hansson
  10. Sven Ingvar Borgqvist
  11. Stefan Lamme
  12. Henrik Danielsson
  13. Theresa Lindahl
  14. Per Martin Svensson
  15. Joakim Karlsson
  16. Marie-Louise Lindén
  17. Glenn Nilsson
  18. Magnus Dahlquist
  19. Anette Lantz
  20. Jonas Duveborn
  21. Bengt Hammarstedt
  22. Håkan Abrahamsson
  23. Göran Sevebrandt
  24. Jörgen Nilsson

 

Södra

  1. Boriana Åberg, Kävlinge
  2. Anders Hansson, Falsterbo
  3. Louise Meijer, Lund
  4. Emma Ahlström Köster, Lomma
  5. Lars-Ingvar Ljungman
  1. Gunilla Nordgren, Svedala
  2. Göran Gärtner, Trelleborg
  3. Anne Heberlein, Lund
  4. Margareta Pauli, Staffanstorp
  5. Adrian Borin, Lund
  6. Åsa Ekblad, Skurup
  7. Birger Swahn, Lund
  8. Carl Ahrling, Burlöv
  9. Edith Escobar, Lund
  10. Sverker Meyer, Ystad
  11. Stefan Lundgren, Sjöbo
  12. Lars Mikkelä, Trelleborg
  13. El Mostafa Fahim, Lund
  14. Alexander Lewerentz, Lund
  15. Ib Rundqvist, Trelleborg
  16. Sara Vestering, Burlöv
  17. Karl Melin Lund
  18. Håkan Sjöberg, Trelleborg
  19. Roger Persson, Trelleborg
  20. Jonas Bjunö, Trelleborg
  21. Tomas Arvidsson, Lund
  22. Bert Larsson, Lomma
  23. Bengt Göransson, Lomma
  24. Jonny Funch, Staffanstorp
  25. Johan Bolinder, Skurup
  26. Hans Järvestam, Svedala
  27. Veronica Nilsson Rubin, Trelleborg
  28. Mikael Rubin, Trelleborg
  29. Fredrik Schlyter, Trelleborg
  30. Christer Wallin, Lund
  31. Alexandra Wallin, Kävlinge

 

Västra

  1. Ulrika Heindorff
  2. Ann-Charlotte Hammar Johnsson
  3. Mats Sander
  4. Feliz Kino
  5. Carl Herbertsson
  6. Olof Röstin
  7. Sophia Ulrich Nevalainen
  8. Johan Svahnberg
  1. Anita Söderlind
  2. Suzana Axheim
  3. Jaqueline Engström
  4. Kristian Andersson
  5. Angelie Fröjd
  6. Anders Cato
  7. Anders Ståhl
  8. Martin Brolin
  9. Ann-Charlotte Svärd
  10. Rikard Malmborg
  11. Henrik Lundqvist
  12. Sebastian Gaudin Robert
  13. Torbjörn Brorsson
  14. Anna Berg von Linde
  15. Andreas Murphy